osobní profil

akademický malíř
česlav jaroš
oděvní výtvarník a stylista

Vzdělání: V letech1977–1983 jsem studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, speciální ateliér oděvního výtvarnictví u prof. Z. Bauerové. Studium jsem zakončil státní závěrečnou zkouškou a obdržel cenu za nejlepší diplomovou práci na téma Průmyslově zpracovaná pánská konfekce.


Znalost jazyků: německy, anglicky, rusky.
Profesní kariéra: / V Ústavu bytové a oděvní kultury v Praze jsem působil jako oděvní a vývojový pracovník v letech 1984 –1988. / Od roku 1986 se zabývám oděvním designem jako součástí image firem a společností, zahrnující celkovou ideovou a barevnou koncepci, včetně výběru materiálů a komplexních dodávek zákazníkovi. / Od roku 1991 jsem majitelem a pedagogem soukromého studia figurální kresby Domino, kde se připravují uchazeči o středoškolské a vysokoškolské studium výtvarného charakteru. Studiem prošlo od jeho založení více než 800 studentů. / Od roku 1987 se zabývám návrhy individuálních pánských oděvů, zpracovaných tradiční formou zakázkové ruční práce pro stálou klientelu, ve spolupráci se SALÓNEM LETNÁ. / Od roku 2001 přednáším a jsem vedoucím výtvarníkem na Vyšší odborné škole oděvního návrhářství v Praze 7 (www.vosonspso.cz), kde jsem autorem mnoha projektů, např. Fashion Label, Traffic de mode, Hello Tomorow, Students for KENVELO, HRAVOST - styling pro basketbalistky ČŘ na MS v basketbalu žen 2010, Příběhy aviatiky, AICHI SHOW - Bomton studio a.s., NARUBY a řady dalších.


Zákaznické portfolio: ČSA, MŽP ČR, Český olympijský výbor, ČSL, MV Policie ČR, HZS ČR, MZV ČR, Česká pojišťovna a.s., BIS, Sodexho ČR, Škoda Auto, Philip Morris Group ČR, ČNTS NOVA, ČMFS, VZP, ČAK, Hotel Intercontinental Praha, Hotel Hilton Praha, Radisson SAS - Alcron Praha, Vyšehrad 2000, Český rozhlas, Scania ČR, Obecnídům Praha, Mucha Trust, Citroen ČR, EGAP a.s. a mnoho dalších.


Spolupráce s firmami: OP Prostějov Profashion, GALA Prostějov, KOUTNÝ, s.r.o., Otavan Třeboň a.s., Zádruha Filmtisk, s.r.o.
Výstavní činnost: / Přehlídka v Hotelu Top, / Pánská kolekce pro firmu M.I.C. Adam, / Charitativní přehlídka na podporu boje proti AIDS pořádaná firmou LEVI’S,  zastoupení ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze.


Publikační činnost v titulech: Ekonom, PLAYBOY, Esquire a další.
Mediální spolupráce: Český rozhlas, ČT 1, NOVA, PRIMA, Z1.